„Co słychać u moich kobiet” – opowieść o życiu z pasieką

DSC_6967aSekrety pszczół zdradzi nam Julia Łukasińska, absolwentka wydziału Ogrodnictwa na SGGW, gdzie miała przyjemność uczyć się pszczelarstwa od profesora Jasińskiego.

Pochodzi z pszczelarskiej rodziny, wiedzę praktyczną o pszczołach zdobywała od taty i brata. Pasja do pszczół pojawiła się już we wczesnym dzieciństwie, a pomógł w tym hipnotyczny zapach propolisu i wosku pszczelego przechowywany w domu.

Miłość do pszczół i natury rosła z wiekiem. Od kilku lat jest szczęśliwą posiadaczką gospodarstwa rolnego, w którym znajduje się również pasieka licząca 30 rodzin pszczelich. Pasieka nastawiona jest na hodowlę pszczół w naturalny sposób, ule są drewniane, a pszczoły same budują plastry bez użycia wenzy.

Julia opowie nam co pasjonującego jest w rodzinie pszczelej i pokaże, że to twór myślący, wykazujący pewne nastroje i zachowania. Chcielibyście wiedzieć coś więcej posłuchajcie Julii: „Szczególnie bliska mojemu sercu jest hodowla pszczół jak najbardziej zbliżona do natury, która wykorzystuje siłę przyrody, a nie działa przeciwko niej”.

Wykład odbędzie się w ramach Slot Day Warszawa. czyli warszawskiej filii Slot Art Festival. Polecamy też pozostałe wykłady, koncerty i wydarzenia odbywające się w ramach imprezy! Informacje o programie znajdziecie na stronach: http://slot.art.pl/pl/component/k2/item/442-pobudzamy-tworczo-warszawe oraz https://www.facebook.com/events/240439126157990/

Zapraszamy na stronę wydarzenia na https://www.facebook.com/events/1511826469046062/

Wstęp na cały dzień 10zł

 

W harmonii z Wszechświatem